Trwa przekierowanie,
Prosimy o chwilę cierpliwości...

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Slider
Higiena auta w czasach epidemii

Higiena auta w czasach epidemii

Epidemia jeszcze nie ustała, ale większość z nas musi wracać do normalnego życia. W dobie zagrożenia epidemiologicznego, najlepszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu jest nasze prywatne auto – oczywiście jeżeli będziemy pamiętali o kilku prostych zasadach! Jak dbać o higienę naszych samochodów, nie tylko w trakcie epidemii? Dowiecie się z poniższego artykułu!

Po pierwsze zdrowy rozsądek!

Przede wszystkim musicie pamiętać, że wirusy i bakterie mogą znajdować się na wszystkich najczęściej dotykanych elementach auta. Zalecamy jak najczęstsze przecieranie tych powierzchni np. chusteczkami antybakteryjnymi/antywirusowymi lub specjalnym płynem. W zachowaniu higieny pomoże również płyn do odkażania dłoni, z którego będziecie korzystać wsiadając do samochodu.

Sprzątanie auta w dobie koronawirusa.

Wizyta na stacji paliw? Zachowaj szczególną ostrożność!

Stacje benzynowe to miejsca, przez które codziennie przewijają się setki osób, przez co wizyta na stacji wiąże się teraz ze sporym zagrożeniem. Są jednak sposoby żeby zminimalizować ryzyko. Po pierwsze korzystajcie z rękawiczek jednorazowych znajdujących się przy dystrybutorach, zazwyczaj używamy ich w celu uniknięcia zabrudzenia, jednak teraz posłużą nam jako idealna ochrona przez wirusami! 😊 Po drugie, jeżeli masz taką możliwość skorzystaj z płatności kartą lub telefonem. Gotówka jest świetnym nośnikiem bakterii i wirusów, dlatego nie polecamy takich transakcji. Po trzecie, tankuj do pełna! Ceny benzyny mocno spadły, a zatankowanie całego zbiornika oszczędzi Wam wizyty na stacji przez dłuższy czas.

Czyste powietrze traktuj priorytetowo!

Pamiętajcie, aby dbać o klimatyzacje i filtr kabinowy! To bardzo ważne, ponieważ zabrudzone elementy mogą stanowić realne zagrożenia dla naszego zdrowia – oczywiście w ten sposób wirusem nie powinniśmy się zarazić, ale wpływa to bardzo niekorzystnie na nasz układ oddechowy, o który obecnie powinniśmy wyjątkowo zadbać. Oprócz tego sprzątajmy regularnie wnętrze samochodu – odkurzanie oraz przecieranie kokpitu powinno odbywać się regularnie. Czyste auto minimalizuje przenoszenie się bakterii. Zalecamy również wietrzenie auta oraz odkażanie układu wentylacji i wnętrza samochodu np. poprzez ozonowanie.

Wasze zdrowie jest najważniejsze i jeżeli nie musicie wychodzić to zostańcie w domach! To najlepsza ochrona przez koronawirusem!

Podziel się informacją z innymi

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

58 77 06 215

pon-pt 09:00-17:00

obsluga.fitcasco@bikserwis.pl

Zgłoś szkodę

58 55 49 949

infolinia całodobowa

likwidacjaszkod@bikserwis.pl