Trwa przekierowanie,
Prosimy o chwilę cierpliwości...

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Slider
WAKACYJNY PORADNIK #fitcasco

WAKACYJNY PORADNIK #fitcasco

czyli podróże z czworonogiem i jak je przetrwać 🙂

Zwierzę to prawdziwy skarb, ale również ogromna odpowiedzialność. Decydując się na jakikolwiek wyjazd musimy zadbać o naszego pupila. W dzisiejszej odsłonie naszego cyklu, przygotowaliśmy dla Was porady na temat wakacyjnych podróży z Waszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Co zrobić żeby nasz pies lub kot czuł się jak najlepiej w samochodzie? Jak zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo? #fitcasco odpowiada na wszystkie pytania.

Przygotowanie do trasy

Jeżeli zwierzę nigdy nie podróżowało, aby zaoszczędzić stresu Wam i pupilowi, radzimy wybrać się na krótką przejażdżkę próbną. W przypadku, gdy zwierzątko źle zniesie próbę, wybierzcie się do weterynarza, aby skonsultować wybór leków, które złagodzą stres i pozwolą przespać większość trasy.

Bezpieczeństwo

Pamiętaj, żeby nie zostawiać zwierzaka samego w samochodzie! Nagrzany samochód to śmiertelne zagrożenie dla Twojego  czworonoga!

W trakcie jazdy zwierzę nie może swobodnie biegać po wnętrzu auta, ponieważ powoduje to zagrożenie nie tylko dla nas, ale również dla innych uczestników ruchu. W autach typu kombi, Van, hatchback, większe psy możemy przewozić w bagażniku (oczywiście ze zdjętą półką, żeby nie blokować pieskowi dostępu do powietrza). Z mniejszymi zwierzątkami, zadanie jest ułatwione, wystarczy specjalny transporter, kontenerek lub szelki, które przypina się do pasów bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że zwierzątko nie może przebywać z przodu pojazdu, zarówno samodzielnie na fotelu, jak i na kolanach pasażera.

Potrzeby fizjologiczne i zabawa

Maksymalnie co 2-3 godziny należy robić krótkie przerwy, podczas których zwierzak będzie mógł załatwić swoje fizjologiczne potrzeby, rozprostować kości i napić się wody. W drodze przydadzą Wam się również specjalne turystyczne gadżety dla zwierzaków takie jak: butelka z poidełkiem, chłodząca mata, czy składane miseczki. Nie zapominajcie również o ulubionych zabawkach lub kocyku pupila, które pomogą ukoić nerwy.

Każda podróż jest dla pupila bardzo stresująca, dlatego warto zadbać o jego jak najlepszy komfort. Żeby ograniczyć do minimum sensacje żołądkowe, zwierzę nie powinno najadać się do syta przed jazdą samochodem. Nie zapominajcie również o sprawdzeniu aktualności wszystkich obowiązkowych szczepień, odrobaczeniu oraz zabezpieczeniu zwierzątka przeciw kleszczom.

SZEROKIEJ DROGI! 🙂

Podziel się informacją z innymi

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

58 77 06 215

pon-pt 09:00-17:00

obsluga.fitcasco@bikserwis.pl

Zgłoś szkodę

58 55 49 949

infolinia całodobowa

likwidacjaszkod@bikserwis.pl