Trwa przekierowanie,
Prosimy o chwilę cierpliwości...

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Slider
WAKACYJNY PORADNIK #fitcasco

WAKACYJNY PORADNIK #fitcasco

czyli gadżety samochodowe, które ułatwią Wam każdą trasę!

Każdy z nas wie, jak trudna i męcząca może być długa trasa samochodem. Specjalnie dla Was wyszukaliśmy gadżety samochodowe, które ułatwią Wam podróże pod każdym względem. Uwaga! Sprawdzą się one nie tylko w wakacje!

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Zmęczenie jest jedną na najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, według raportu „WYPADKI DROGOWE W POLSCE W 2018 ROKU” Komedy Głównej Policji, aż 553 wypadki były skutkiem zmęczenia lub zaśnięcia kierowcy. Należy pamiętać, że kawa czy napoje energetyczne dają tylko chwilowe uczucie pobudzenia i mogą dawać złudne wrażenie, że kolejne 100 km trasy to dla nas żaden problem. Aby zapobiec tragedii warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, które nie pozwala nam zasnąć. Gadżet, w momencie wykrycia u nas objawów zmęczenia uruchomi specjalny alarm, stanowiący sygnał do postoju. Kolejnym ciekawym gadżetem zwiększającym bezpieczeństwo podróży jest system ostrzegania przed nieplanowanym opuszczeniem pasa ruchu.  Nie zapominajmy również o kamerce samochodowej, która nie tylko pomoże nam rozstrzygnąć winę sprawcy podczas stłuczki, ale również pozwoli zachować piękne nagrania z przebytej trasy.

Komfort kierowcy to podstawa

Na rynku, możemy znaleźć wiele produktów, które zwiększą wygodę kierowcy podczas jazdy. Na długie trasy polecamy masujące maty na fotel, niwelujące napięcie mięśniowe oraz wzmagające uczucie komfortu i relaksu. Przydatne mogą okazać się również nowoczesne uchwyty na napoje oraz uszlachetniacz powietrza, dzięki któremu pozbędziemy się wszystkich nieprzyjemnych zapachów. Standardowo, warto zaopatrzyć się również w uchwyt do telefonu lub GPS, aby dotrzeć do celu najszybszą trasą

Porządek i przewożenie bagaży

Posprzątany samochód i dobrze przewożone bagaże, to nie tylko kwestia estetyki, ale również  bezpieczeństwa. Brudne szyby i latające po aucie rzeczy mogą być powodem poważnego wypadku. Na rynku istnieje wiele organizerów, które pozwolą nam na stabilne rozmieszczenie bagażów zarówno w bagażniku jak i we wnętrzu auta (można je dobrać zarówno do rozmiarów auta jak i do naszych potrzeb). Z pomocą może przyjść nam również niewidzialna wycieraczka. Brzmi magicznie? 😊 Testowaliśmy. Jest to płyn, który nakładamy na szyby, powoduje on, że spadające krople deszczu nie przyklejają się, tylko spływają nie powodując zacieków. To naprawdę działa.

Umilenie czasu w trakcie podróży

Radio samochodowe nie spełnia Waszych oczekiwań? Brakuje Wam wejścia USB, które umożliwi słuchanie ulubionej muzyki lub audiobooka? Nic straconego. Producenci prześcigają się w rozwiązaniach technologicznych, aby Wasza podróż była jeszcze bardziej przyjemna. Polecamy zakup transmitera FM, podłączanego do gniazda zapalniczki samochodowej. Na rynku znajdziecie masę modeli. Jeżeli nie chcecie inwestować w typowo samochodowe rozwiązania, może warto zaopatrzyć się w nowoczesny głośnik Bluetooth? Posłuży Wam nie tylko w drodze, ale również na campingu!

Gadżety samochodowe, często są świetnym rozwiązaniem. Pamiętajcie jednak, że część z nich jest zakazana w niektórych krajach Europy, np. korzystanie z kamerki samochodowej w Austrii może skończyć się ogromnym mandatem. Jeżeli wybieracie się w podróż do innego kraju zalecamy zapoznać się z obowiązującymi tam przepisami.

Życzymy Wam udanych wakacyjnych podróży 😊

Podziel się informacją z innymi

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

58 77 06 215

pon-pt 09:00-17:00

obsluga.fitcasco@bikserwis.pl

Zgłoś szkodę

58 55 49 949

infolinia całodobowa

likwidacjaszkod@bikserwis.pl