Trwa przekierowanie,
Prosimy o chwilę cierpliwości...

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Idealne ubezpieczenie
OC i AC dla młodych kierowców

Slider
W drogę z dzieckiem? Fitcasco radzi, jak bezpiecznie wozić pociechy

W drogę z dzieckiem? Fitcasco radzi, jak bezpiecznie wozić pociechy

Teorię rodzice znają. Fotelik zapewnia bezpieczeństwo w drodze. Assistance – pomoc w każdej chwili. Postoje – nieco odpoczynku. A jak z praktyką? Zaplanuj z nami bezpieczną i spokojną podróż.

Przewożenie dzieci bez fotelika, zwłaszcza na drogach powiatowych i gminnych, należy do najczęstszych zaniedbań rodziców. Jak dzieci są małe, nie jest tak źle – wozimy je w fotelikach. Im pociechy wyższe czy starsze – rodzice częściej rezygnują z fotelika, oceniając „na oko”, czy dziecko może już być przewożone jak dorosły. Tymczasem to błąd. Kodeks Ruchu Drogowego wyraźnie określa, jaki wzrost dziecka umożliwia przejazd bez fotelika.

Przypomnijmy więc, że dzieci mierzące do 150 cm muszą podróżować w foteliku, jeśli jadą z przodu auta. Wyższe dzieci wystarczy zapiąć pasami. Tylko pasy bezpieczeństwa, bez fotelika, wystarczą do przewożenia z tyłu dziecka powyżej 135 cm wzrostu.

Rodzic ma obowiązek zamontować siedzisko zgodnie z zaleceniami producenta. Również pasy bezpieczeństwa odgrywają ważną rolę, powinny być zapięte w odpowiedni sposób. Warto pamiętać, że kierującemu , przewożącemu dziecko za niedostosowanie się do obowiązujących przepisów grozi 150 złotych mandatu karnego oraz 6 punktów karnych.

Nosidełka z przodu – tylko przy odłączonej poduszce powietrznej!

Nosidełka mocujemy tyłem do kierunku jazdy, najlepiej na tylnym siedzeniu. Jeśli natomiast zdecydujemy się przewozić dziecko z przodu auta należy odłączyć poduszkę powietrzną. Na szczęście coraz producentów oferuje możliwość montażu przycisku wyłączającego poduszkę podczas przewożenia dziecka z przodu.

Jak wybrać odpowiedni fotelik?

Wybór fotelika nie powinien być przypadkowy. Prawidłowo dopasowany fotelik musi odpowiadać wadze i wzrostowi dziecka. Dlatego najlepiej pojechać do sklepu z dzieckiem, by dopasować model. Powinniśmy też zwrócić uwagę na parametry sprzętu. Najbezpieczniejsze są modele głębokie z szerokimi bokami. Dla komfortu dziecka możemy wybrać fotelik wyposażony dodatkowo we wkładkę, która złagodzi kąt siedzenia.

Oczywiście jeśli mamy trudności z wyborem odpowiedniego sprzętu, pomoże nam w tym sprzedawca, który nie tylko dobierze fotelik do wymiarów naszej pociechy, ale i dopasuje go do samochodu. Dobry sklep to taki, w którym można przymierzyć fotelik do naszego auta.

Podziel się informacją z innymi

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

58 77 06 215

pon-pt 09:00-17:00

obsluga.fitcasco@bikserwis.pl

Zgłoś szkodę

58 55 49 949

infolinia całodobowa

likwidacjaszkod@bikserwis.pl